Златен медал на ката и бронз на кумите за Росен Стойнов

30.03.2015 / 15:46

На 28 март се проведе десетото юбилейно национално състезание по шотокан карате-до в София. В надпреварата участваха повече от 350 състезатели от 22 отбора в страната. Сливенският клуб "Грифон" с треньори Антон Въндев и Теодора Въндева взе участие с 20 състезатели, които взеха общо 22 медала – 7 златни, 8 сребърни и 7 бронзови, и така се наредиха на 4 място в крайното класиране, отстъпвайки на многобройни отбори с 40-50 състезатели. Но в дисциплината ката грифончетата показаха, че нямат намерение да отстъпват, и там заеха първо място в груповото класиране.

Медалистът на "Грифон" и ученик от 6 „б” клас при ОУ “Елисавета Багряна“ - Росен Стойнов получи злато на ката и бронз на кумите.

Следващият месец предстои ежегодния национален турнир "Ронин". Пожелаваме на спортистите от клуб "Грифон" и Росен Стойнов да спечелят още много медали и там.